25 березня

Тож ви улюблені, знаючи це наперед, стережіть­ся, щоб не були ви зведені блудом безбожних і не відпали від свого вґрунтування, але щоб зростали в благодаті й пізнанні Господа нашого й Спасителя Ісуса Христа — 2 Пет. 3:17, 18.

Ми зростаємо в знанні тоді, коли звертаємо увагу на Божі обітниці, і через віру застосовуємо їх до себе, ко­ли розпізнаємо в нашому житті здійснення цих обіт­ниць; водночас ми зростаємо в благодаті, бо якщо кожен пункт знання не буде прийнятий в добре, чесне серце і не принесе своєї міри послуху і праведності (благодаті), то ми не будемо приготовані до на­ступного ступеня знання, що в результаті було б зу­пин­кою, або, можливо, поверненням назад. І як втрата знання означала б певну втрату ласки, так втрата ласки означала б пропорційну втрату знання – входження в темряву, де обітниці Божого Слова ставатимуть все більш невиразними й тьмяними, в тій же мірі, в якій ми втрачаємо доброту або благодать в світо­вості чи гріху. – R 3156

* * *

Попереджений – значить озброєний. В цей день злий Господь застеріг нас від зла, яке наближається, від якого ми будемо захищені, якщо будемо розвивати властивого духа. Якщо ми не будемо так робити, то це зло, подібно, як блуди грішників, з певністю схопить нас в свої сильця і призведе до втрати нашої на­городи. Нашим єдиним захистом від цього зла є щоденне зростання в благодаті і пізнанні нашого Господа Ісуса.

Співзвучні вірші: Пр. 4:14; Мар. 13:23; 2 Пет. 1:10-12; 2:181 Кор. 15:58Гал. 5:1Еф. 4:14,151 Тим. 4:1,2; 1 Пет. 2:2; 1 Ів. 2:18-21,26.

Пісні:

Вірші Зоріння: 304. Статті з Вартової Башти: R 4802

Питання: Як на мене подіяло отримане знання на те­му поганих умов, які наближаються? Чи я зростав в ласці і знанні? Як? Чому? З якими результатами?