16 листопада

Що могла, те зробила вона — Мар. 14:8.

Ми не маємо привілею ввійти в особистий контакт з нашим дорогим Відкупителем, але маємо привілей по­мазувати Господніх «братів» солодкими пахощами любо­ві, симпатії, радості і миру. Чим коштовнішими вони бу­дуть в нашому самозреченні, тим ціннішими будуть в оціненні нашого Старшого Брата, Котрий засвідчив, що пропорційно до того, що ми робимо або не робимо Його братам, ми робимо або не робимо Йому. Нашими алебастровими пляшеч­ками є наші серця, котрі повинні бути наповнені найціннішими і найприємнішими пахощами добрих побажань, ввічливості і любові до всіх, але особливо до нашого Господа Ісуса та всіх Його учнів, на котрих тепер маємо привілей виливати приємні пахощі любові та від­даності в Ім’я Господа, бо ж належимо Йому. – R 2447

* * *

Ісус оцінив добрий вчинок Марії, зроблений для Нього, не тому, що не знав про її людські слабості, але всупереч знанню про неї. Вчинив це, бо мав такий шляхетний характер, що міг зауважити її здібності та інтенції. Це привело до того, що Марію, про яку Він знав, що задумала пожертвувати Йому найкраще, що мала, і зробила це якнайкраще, Він оцінив відповідно до її найкращих можливостей. Тому, їй на згадку, Він з задоволенням похвалив її. Без сумніву, Його метою було, щоб та похвала стала уроком і за­охоченням для нас, щоб ми навчилися оцінювати добрі і милі вчинки інших, і були заохочені до чинення добра. Якщо ми з найкращих намірів і можливостей розіб’ємо наші алебастрові пля­шечки і виллємо вміст на посвячених Господу осіб, то Він оці­нить наш вчинок і згадає його як пам’ятку вчинення того, що ми могли. Більше від нас Бог не вимагає, але й ми не повинні давати від себе менше.

Співзвучні вірші: Єз. 9:11; Мат. 25:14-17; Лук. 21:1-4; Рим. 12:3-8; Еф. 4:7; 6:8; 1 Тим. 6:20; 1 Кор. 3:8,12-15; 16:2; 2 Кор. 8:11-24; Об. 2:23.

Пісні: 89, 7, 13, 86, 96, 107, 55 / 127, 63, 32.

Вірші Зоріння: 220. Статті з Вартової Башти: R 3534.

Питання: Що я зробив для Господа цього тижня? В який спосіб? Чому? З якими результатами?