Ліпша бо милість [ласка] Твоя над життя, й мої уста Тебе прославляють! — Пс. 63:4.
Ті, які скуштували ласку Божу, які прийшли до зрозуміння, що Його милість є краща над життя, і які радісно поклали на Його жертівнику кожну добру земну річ, надію, амбіцію, радіють можливості розповідати цю добру новину іншим, радіють можливості розповідати про славу Того, Хто покликав їх з темряви у дивне Своє світло. Це послання є занадто добре, аби тримати його в таємниці. Їх не тільки не потрібно наймати для проповідування цієї новини, але вони охоче розповідають її, навіть якщо посідання Божої ласки, пов’язаної з її проповідуванням, дечого їм коштує – тягне за собою наражання на клопоти, грошові витрати, коштує їм втрати земного товариства, напруження, якщо не розірвуть деяких родинних зв’язків, коштує несхвалення світу та церковництва. – R 2850
* * *
Божа милість для нас складається з Його ласки, проявленої до нас у Створенні, Передбачливості, Відкупленні, Повчанні, Виправданні, Освяченні і Визволенні. Але особливо милосердя, яке виступає в цьому вірші, проявилося в поклику до небесної природи з Христом, в її розвитку і осягненні. Це значно більше, аніж людське життя, а її привілеї вищі, як небо вище від землі. Такий поклик проголошують уста, правдиві науки, які об’являють чесноти Єгови, Його славну мудрість, силу, справедливість і любов. Тому оголошуймо чудовий План, який виявляє Його чесноти!
Вірші Зоріння: 283. Статті з Вартової Башти: R 5440
Питання: Які я мав на цьому тижні досвідчення, пов’язані з думкою цього вірша? Як я їх прийняв? Що мені в цьому допомагало або перешкоджало? Які були результати?
Отож, хто від цього очистить себе, буде посуд на честь, освячений, потрібний Володареві, приготований на всяке добре діло — 2 Тим. 2:21.
Коли хто бажає почесті від Бога, то нехай не втомлюється шукати її у визначений Богом спосіб – шляхом покори, тому що свою благодать Господь дає покірним. Якщо ви хотіли б бути посудиною на честь, вживаною Володарем, то покоріться під міцну Божу руку, щоб Він вас Свого часу повищив. Та не дуже поспішай з цим, а «все, що всилі чинити рука твоя, теє роби», починаючи і постійно продовжуючи очищати свою земну посудину, щоб вона могла бути придатною для вжитку Володаря. – R 3096
* * *
Речі, від яких ми маємо очиститись, це вади тіла і духа. Це означає, що ми маємо звільнитись не лише від зла, яке вкоренилося в наших тілах, як особиста неохайність, тютюн, спиртні напої і наркотики, обжерливість, непристойність і т.п., але й від зла, яке вкоренилося в наших розумах і серцях, як неправда, невірство, розпач, нерішучість, нетерпимість, безбожність, нестача братерських почуттів, самолюбство, пиха, марнославство, боягузтво, лінивство, суперечки, ненависть, нещирість, жадібність і т.п. Основною частиною нашої християнської боротьби є бій проти гріха, омани, самолюбства і світовості. Таке очищення здійснюється через діяльність Святого Духа і зміцнення цього Духа. Воно приготовляє нас до почестей в Бога, резервує нас для Нього, пристосовує для Його служби і приготовляє до кожного доброго слова і діла. До нас всіх, а особливо пілігримів і старших, скерований наказ: «Очистьтеся ви, що носите посуд Господній!».