Питання: Що означає вислів «вогнем» в Єв. Мат. 3:11?
Відповідь: Іван Хреститель адресував ці слова до змішаної групи євреїв – до деяких «справжніх ізраїльтян», «пшениці» того жнива Єврейського Віку, які одержали Святого Духа в день Зелених Свят, а також до всіх інших лише номінально і зовні праведних (7 в.), до «полови» того народу; і саме на них прийшло «хрещення огнем», знищення при кінці Єврейського Віку (1 Сол. 2:16). Християни ніколи не повинні молитися про хрещення огнем.
Ви не свої? Бо дорого куплені ви. Отож прославляйте Бога в тілі своєму та в дусі своєму, що Божі вони! — 1 Кор. 6:19,20.
Чи на початку нового року якийсь урок може бути важливішим для нас, аніж те, що ми «не свої», але належимо комусь іншому; що ми через те не маємо старатись догоджати собі, а лише Господу; не старатись собі служити, але Йому; не старатись чинити свою волю, але, навпаки – Його волю. Це означає святість в повному і абсолютному значенні цього слова, не лише відлучення від гріха до праведності, але відлучення від себе самого (і світу) до волі Божої в Христі. – R 2097
* * *
Люд Божий є Його людом не тільки з причини створення і освячення, але також внаслідок відкуплення. Тому є обґрунтованим і властивим, що тим всім, що посідає і чим є, він повинен приносити честь Богу, своєму Володареві і Творцеві. Отже він повинен проявляти це з усіх своїх сил у вірі, надії, любові і послусі, оскільки менше ніж це було б негідне і невідповідне.