Хоча люд Божий теперішнього віку має бути суджений не по його ділах, а лише по його вірі, однак вимагаються і діла. Нашими вчинками ми виявляємо нашу віру, і дякувати Богу, що наші недосконалі діла можуть довести Йому лояльність наших замірів, нашої волі… Якщо наші діла показують Господу щирість нашої віри, то ця віра буде Ним прийнята і ми будемо пораховані за досконалих і одержимо участь в Царстві, одержимо всі великі і коштовні речі, які Господь приготував тим, які люблять Його,– не тільки словами, але й ділами, – тим, які стараються у своєму житті ділами показати свою любов. – R 3317
* * *
Віра не складається лише з вірування в зрозумілі твердження, хоча і вимагає такого вірування як підстави. Віра повинна бути повністю переконана в речах, в які вірить, мусить зробити їх своєю власністю і чинити згідно з ними. Така віра є живою силою, яка побуджує думки, мотиви, слова і вчинки. Тому правдива віра сама проявиться у вчинках, а якщо тих останніх немає, то можна сумніватись в наявності правдивої віри. Бо тільки через відповідні вчинки ми показуємо освічуючу, виправдовуючу, посвячуючу та визволяючу віру, тому що лише в Ісусі Христі віра, яка діє через любов, має значення.
Коли Син отже зробить вас вільними, то справді ви будете вільні — Ів. 8:36.
Правдиві послідовники, які прислухаються до Слова Великого Учителя і стараються в усіх справах бути Його учнями, є не лише звільнені від забобонів та неуцтва, але також і від служіння гріхові, замість того вони одержують здібність правильно оцінювати свої власні природні слабості й хиби, а також Божі думки – Правду. Внаслідок цього їх свобода є свободою, яка їх благословляє, а не шкодить, яка замінює гордість чи хвалькуватість покорою, розвиває терпеливість замість гніву, спроваджує великодушність і доброзичливість замість злоби і самолюбства, дає свободу, яка приносить радість і мир замість невдоволення і гіркоти духа. Дійсно, лише Син може зробити нас по справжньому вільними! – R 2438
* * *
Божий Син є великим Визволителем. Він звільняє найбільш жалюгідних невільників з найгнітючішої неволі (сатани), з рук найжорстокіших гнобителів (гріха, омани, самолюбства, світовості, смерті й аду). Він дає звільненим найславнішу свободу, яка прагне виконувати Божу волю з найчистіших мотивів – віри, надії, любові і послуху – задля отримання вічного життя. І все це є даром Його милості, можливим завдяки найвинятковішій жертві і послузі, записаній в літописах історії світу.
Співзвучні вірші: Іс. 49:24-26; 61:1-3; 63:4; Лук. 4:18; Ів. 8:31-35; Рим. 7:22,23; 8:2; 2 Кор. 3:17; Гал. 3:28; 5:1; Кол. 3:11; 1 Ів. 1:7-9; Об. 1:5; 5:9.
Пісні:
Вірші Зоріння: 98. Статті з Вартової Башти: R 5506
Питання: Які я мав досвідчення на цьому тижні у зв’язку з християнською свободою? Як я їх приймав? Який був результат?