Наші благання, прохання, та кликання до Господа повинні стосуватись освячення серця, наповнення Божим Духом, духовної поживи, оживлення і підкріплення. Що ж стосується щоденних речей, то Він знає, яку ми обрали дорогу і що було б найкориснішим для нас як християн. Ми повинні залишити ці справи Йому. Він не був би задоволений нами, коли б ми настирливо просили про речі, яких Він нам не дав, бо таке поводження не було б прикладом віри в Нього, а навпаки – проявом сумніву, виявом страху, що Він про нас забув або ж злегковажив Своєю обітницею давати нам все необхідне. – R 3337
* * *
Ми потребуємо речей земних і небесних, але не знаємо подробиць щодо них. Не знаємо також, в якому порядку, часі, місці чи в який спосіб можуть бути заспокоєні нам ці потреби. Тому ми повинні стримуватися від давання Господу виразних повчань, котрі стосуються їх заспокоєння. Для нас достатньо знати, що Бог знає всі подробиці тих потреб і знає, як, коли і де їх заспокоїти. Не сумніваймося також і в Його готовності їх заспокоїти, тому що Він, як наш Отець, більш зжалюється над нами, аніж земний батько над своїми дітьми. Тому чекаймо на Нього вдячні і задоволені з того, що Він нам постачає.
Вірші Зоріння: 109. Статті з Вартової Башти: R 5623.
Питання: Які події минулого тижня вказували на Господнє провидіння наді мною? Чи я довіряв, чи переживав протягом тижня? Що мені в цьому допомагало чи перешкоджало? Чого я навчився з тих досвідчень?
Терпеливістю вашою душі свої ви здобудете — Луки 21:19.
«А терпеливість нехай має чин досконалий, щоб ви досконалі та бездоганні були, і недостачі ні в чому не мали», пояснює Апостол. Отож є очевидним, що терпеливість включає інші чесноти характеру – вона вказує на їх посідання в певній мірі. Терпеливості Божого люду звичайно мусить передувати віра, а рівень терпеливості зазвичай показує величину віри. Християнин, який є нетерпеливим і неспокійним, очевидно не має віри в Господа, інакше б він міг відпочивати, довіряючи Божим ласкавим обітницям і чекаючи на їх здійснення. Після застосування відповідної пильності і енергії, він повинен з задоволенням полишити в руках Господа результати, часи і пори їх осягнення. – R 3245
* * *
Цей вірш повинен бути перекладений так: «Через вашу терпеливість зберігайте душі ваші». Слово терпеливість в цьому перекладене з грецького слова, яке означає постійність, а не з того, яке означає довге зношення. Постійність є силою характеру, завдяки якій через витривалість в праведному поводженні серед труднощів, які спокійно зноситься, ми просуваємося вперед в праведному поступуванні, одночасно зміцняючи самоконтроль. Завдяки такому визначенню наш вірш стає ясним. Настанова Ісуса заохочує нас просуватися вперед, радісно зносячи перешкоди на дорозі праведності. Тільки в такий спосіб ми зможемо зберегти своє духовне життя.