Наші благання, прохання, та кликання до Господа повинні стосуватись освячення серця, наповнення Божим Духом, духовної поживи, оживлення і підкріплення. Що ж стосується щоденних речей, то Він знає, яку ми обрали дорогу і що було б найкориснішим для нас як християн. Ми повинні залишити ці справи Йому. Він не був би задоволений нами, коли б ми настирливо просили про речі, яких Він нам не дав, бо таке поводження не було б прикладом віри в Нього, а навпаки – проявом сумніву, виявом страху, що Він про нас забув або ж злегковажив Своєю обітницею давати нам все необхідне. – R 3337
* * *
Ми потребуємо речей земних і небесних, але не знаємо подробиць щодо них. Не знаємо також, в якому порядку, часі, місці чи в який спосіб можуть бути заспокоєні нам ці потреби. Тому ми повинні стримуватися від давання Господу виразних повчань, котрі стосуються їх заспокоєння. Для нас достатньо знати, що Бог знає всі подробиці тих потреб і знає, як, коли і де їх заспокоїти. Не сумніваймося також і в Його готовності їх заспокоїти, тому що Він, як наш Отець, більш зжалюється над нами, аніж земний батько над своїми дітьми. Тому чекаймо на Нього вдячні і задоволені з того, що Він нам постачає.
Вірші Зоріння: 109. Статті з Вартової Башти: R 5623.
Питання: Які події минулого тижня вказували на Господнє провидіння наді мною? Чи я довіряв, чи переживав протягом тижня? Що мені в цьому допомагало чи перешкоджало? Чого я навчився з тих досвідчень?
Коли вас світ ненавидить, знайте, що Мене він зненавидів перше, як вас — Ів. 15:18.
Як наш Учитель був зненавиджений без причини, нехай так буде і з нами, наскільки це можливо, щоб ненависть, злість, заздрість і вбивство – які можуть бути звернені проти нас – були нами не заслужені; щоб наше життя було таке чисте, як тільки можливо. Так далеко, наскільки це можливо, нехай наші думки, слова і вчинки виявляють честь нашому Господу і говорять про нашу любов до всіх людей, а особливо до одновірних. В майбутньому, коли буде повністю запроваджена нова епоха, ті, які тепер нас ненавидять, головним чином по причині їх засліплення та зведення противником, вклоняться Господньому Помазанцеві, а ми матимемо велику радість підіймати та заохочувати їх, мати участь в їх благословенні та прощенні, а також будемо допомагати їм повернутися до повного Божого образу і подоби. – R 2880
* * *
Слово світ у Святому Письмі виступає в різних значеннях, а саме: Всесвіту, землі, порядку речей в суспільствах різних епох, згідних з ним людей і цілого людського роду. Очевидно цілий людський рід не мав ненависті до Господа, оскільки декілька поган, з якими Він зіткнувся, вшанували Його. А ненавиділи Його релігійні вожді євреїв і ті, на яких вони мали вплив. Ненавиділи Його тому, що Його науки висвітлювали їх помилки, Його приклад викривав їх лицемірство, а Його викривання шкодили їх престижу, Його реформи загрожували їх амбіціям, Його релігія розвалювала їхні секти, а Його вплив зменшував їх владу. Оскільки «темрява ненавидить світло», то вірний люд Божий під час віку Євангелії був зненавиджений номінальним людом Божим – з тих же самих причин, з яких зненавиджено Ісуса. І так буде аж до кінця.