Згадайте ж про перші дні ваші, як ви просвітилися й витерпіли запеклу боротьбу страждань. Ви були то видовищем зневаги й знущання, то були учасниками тих, що жили так — Євр. 10:32, 33.
Навіть найсильніші з братів потребують помочі, підбадьорення та підтримки інших. Господь так розпорядився, щоб ми не почувалися цілком самодостатніми, і щоб навіть наше властиве сполягання на Господа вимагало співпраці, підбадьорення, співчуття і любові співпрацівників у винограднику. Чи ж не погодиться з цим твердженням той, хто хоч трохи витерпів тягар дня та спекоту в служінні Євангелії? Отже тут є дорога, завдяки якій багато з дорогого Божого люду, котрі не мають багато талантів або нагод служіння, можуть бути співпрацівниками і помічниками в євангельській праці. – R 3143
* * *
Люд Господа може терпіти за Правду двояко: коли, обороняючи її, явно стягує на себе шквал докорів та безліч страждань з боку тих, хто ненавидить Правду; або коли, стаючи при своїх визначніших братах, котрі обороняють Правду, стягує на себе різноманітні переслідування. Всілякі переслідування, добровільно зношувані задля Господньої справи, є цінними в Його очах.
А тепер чого гаєшся? Уставай й охристися — Дії 22:16.
В цьому зверненні є безпосередність, гідна наслідування тими всіма, котрі мають вплив на інших і стараються вивести їх на властиву дорогу, спонукаючи до готовності, до цілковитого послуху, до цілковитого визнання Господа і Правди. Якщо такі не відчувають схильності до негайного послуху, хоча очима своєї віри побачили Господа, а вухами почули Його голос, то вони будуть ще менш слухняні тоді, коли світ, тіло і диявол скажуть їм: Не будьте скрайніми, будьте радше поміркованими, не посвячуйтесь цілковито Господу, бо ваші ближні і друзі подумають, що ви не в своєму розумі; це перешкодить також вашим надіям і перспективам, а ваших друзів змінить на ворогів; це дуже дорого вам коштуватиме, не поспішайте! – R 2823
* * *
Здається, Савл з Тарсу, згідно з нашим віршем, перед тим, як активно розпочати служіння, очікував на обставини, події та умови, які уповноважать його до того, до чого заохотив його Господній посланник. В цьому він є для нас прикладом. Ми маємо стояти спокійно і чекати на Господа, аж Слово Господа через свої засади і свого Духа, а також провидіння згодиться схвалити те, до чого ми є схильні, якщо навіть обставини, події та умови, здається, будуть підганяти вперед. Однак, як Савл, не вагаймося піти вперед, коли Господнє Слово запрошує нас до цього. Ефективний опір злому тиску піти вперед, переможне очікування на Господа, аж Він запросить нас піти наперед, і швидкий послух в той час є славним ступенем осягнення розвитку характеру. Правдоподібно, на жодному пункті християнського характеру ми не є частіше випробовувані, ніж на цьому, а особливо, коли ми є провідниками Господнього люду.