В Божому домі, що ним є Церква Бога Живого — 1 Тим. 3:15.
Церква Божа, єдина, до якої відноситься назва екклезія, або Церква, є такою незначною, скромною і в порівнянні до багатства цього світу так бідною, що не є розпізнана, ані навіть не надається до розпізнання з точки зору світу. Вона не створена людиною і не керується людиною. Імена її членів не записані на землі, а лиш в небі (Євр. 12:23). Її Головою і Єпископом є Господь. Її правом є Слово. Церква Божа має одного Господа, одну віру і одне хрещення. Вона збудована на свідоцтвах святих Апостолів і пророків, а Сам Ісус Христос є головним наріжним каменем. – R 2427
* * *
Слово «Церква» в грецькій мові визначає вибрані характери Божого люду. Вибрані є дійсно «покликаними», бо Господь відлучив їх від царства темряви й панування сатани і запровадив до Царства дорогого Божого Сина і під Його панування. Стовпом, що тримає Церкву, і фундаментом, на якому вона збудована, є Ісус Христос, її Господь. Будучи заснована на цій Скелі, вона триватиме вічно.
Ми знаємо, що кожен, хто народився від Бога, не грішить, – бо… той себе береже, і лукавий його не торкається — 1 Ів. 5:18.
Доки серце (розум, воля) є святим, в гармонії з Богом і праведністю, тобто, доки дух святості перебуває в нас, новий розум не може дозволити на гріх, але мусить бути і буде його противником. Не дивлячись на численні бої, що ведуться з членами нашої упалої і слабкої людської природи, з її апетитами й забаганками, ми є відособлені і відрізнені від тіла. Слабості і недосконалості тіла не приписуються новому розумові в Ісусі Христі, але вважаються прикритими завдяки заслузі викупної жертви нашого Господа. – R 2438
* * *
Нове створіння є сплоджене Богом. Воно є духовною якістю кожного органу мозку і дає кожному органу здатність співпрацювати у виконанні Божої волі. Тому нове створіння – як воля, що прагне виконувати і виконує Божу волю – ніколи не грішить. Це нове створіння пильнує всі думки, мотиви, слова і діла, піддаючи їх під Божу волю, і це робить неможливим противникові очорнити особу, сплоджену Богом.
Співзвучні вірші: Ів. 1:13; 3:3-5; Як. 1:18; 1 Пет. 1:5,23; Рим. 7:17; Юди 20, 21,24,25; Лук. 22:31,32; Рим. 16:20; 2 Кор. 4:4; 11:3; Ів. 8:44; 1 Ів. 2:13,14.
Пісні: 68, 88, 16, 41, 42, 65, 22 / 110, 1, 109.
Вірші Зоріння: 50. Статті з Вартової Башти: R 5742
Питання: Які я мав досвідчення на минулому тижні, пов’язані з думкою цього вірша? Як вони були прийняті? Що з того виникло?