Спосіб Розуміння Біблії (Питання і Відповідь)

Спосіб зрозуміння Біблії


П: Чи може хто-небудь з Господнього люду, відкривши Біблію, сподіватися, що Господь поведе його пальцем чи очима на певні вірші, які дадуть відповідь на питання в такий спосіб?

  В: Дехто з Господнього люду і багато з номінального люду Божого шукали Господнього керівництва саме в такий спосіб. Але Господь веде нас Своїм Духом, Своїм Словом – Правдою, яку ми прийняли і яка була вияснена для нашого розуміння і визнання її нашим серцем – та Своїм Провидінням. Бог прагне, щоб ми розуміли і визнавали через Його Духа засади Його Слова, як вони відносяться до наших різних справ і досвідів, і завдяки такому розумінню та визнанню ми виконуємо Його волю, а Його Провидіння допомагає нам, так що ми можемо зрозуміти Його керівництво завдяки стримуванням та перешкодам, або через заохочення та підтримку, в залежності від потреби конкретного випадку. Таким чином ми керовані Його Духом, Його Словом і Його Провидінням. В такий спосіб Бог хоче виробити в нас синівського духа, а не рабського. Вживання Біблії так, як подано в питанні, не приведе нас до таких трьох засобів навчання, але швидше це суперечить цим трьом засобам. Лише Божі методи розвинуть в нас незалежний характер, притаманний Його синам.

Цей інший метод руйнує такий характер і розвиває рабського духа. Бог ніде не вказує, щоб ми керувалися таким способом. Навпаки, така метода робить з Біблії планшетку, дошку для гадання в руках тасувальника карт або якийсь засіб для ворожіння. Тому ми вважаємо таке вживання Біблії формою спіритизму та окультизму; і тому щиро відмовляємо від понесення поганих наслідків, які виникають з такого вживання Біблії, нехай Божий народ уникає цього. Крім того, це дає можливість сатані і його злим духам мати вплив їх волі на нас, щоб вони могли керувати нами. Тому не робімо з Біблії такого знаряддя, але краще вживаймо її як джерело нашої віри і поступу, завдяки її розумному використанню, як Божі сини, якими Бог керує через визнані засади Його Слова, прийняті нами, якому ми маємо бути слухняні, а також через Його Духа та Провидіння, що допоможе нам краще пізнати, яка є Божа воля – добра, приємна і досконала – Рим. 12:2.

ТР № 36, ’28:78


Теперішня Правда №73, вересень-жовтень 2021

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.