Ваша лагідність хай буде відома всім людям — Фил. 4:5.
Грецьке слово, перекладене тут на «лагідність» [поміркованість в інших перекладах], здається, містить в собі думку про розсудливість, про не надто сильне вимагання своїх прав. Звичайно, милосердя і поблажливість є тими чеснотами, яких вимагається від усіх, хто хоче бути в Царстві разом зі своїм Господом. Вірність у виконанні, наскільки це можливо для нас, того всього, чого від нас вимагає справедливість, а також милосердя у всіх наших вимогах справедливості щодо інших, повинні бути правилом для нас. Так ми зможемо бути дітьми нашого Отця, що є в небі, бо Він є добрим і милосердним до невдячних. – R 3128
* * *
Правдивий християнізм не веде до фанатизму. Поєднуючи в характері мудрість, справедливість, любов і силу, він зважає на права інших; він повний справедливості і любові до інших і успішно підтримує кожного, у згоді з тими засадами. Тому він уникає крайності в думці, слові та вчинках, а в життєвих справах займає помірковану позицію, яка сприяє розвиванню лагідності, яка є головним значенням слів цього тексту. Правдивий християнізм є вірним Богові і справедливим до людини. Він зберігає любов в посвяті в гармонії з повагою до прав інших, і тому є лагідним до всіх.
Співзвучні вірші: Іс. 40:11; 42:3; 2 Кор. 10:1; Мат. 11:29; 23:37; 2 Сам. 22:36; Пс. 18:36; Гал. 5:22; 2 Тим. 2:24-26; Тит. 3:1; Як. 3:17; Євр. 2:17,18; 4:15.
Пісні:
Вірші Зоріння: 62. Статті з Вартової Башти: R 5249
Питання: Чи був я лагідним на цьому тижні? Чому? В яких обставинах? Що мені допомагало чи перешкоджало? Якими були результати?
Сьогоднішня манна
9 ТравняОтже, як ви прийняли були Христа Ісуса Господа, так і в Ньому ходіть, бувши вкорінені й збудовані на Ньому, та зміцнені в вірі, як вас навчено, збагачуючись у ній з подякою — Кол. 2:6,7.
Загальна думка вчителів фальшивих доктрин, які вважають, що утвердження в вірі не є потрібним ані доцільним, є наступна: бути так утвердженим означає бути фанатиком. Це є правдою у випадку особи нечесної в своїх стремліннях щодо прийняття і непохитної оборони того, що ніколи не було доказане ані здоровою логікою, ані авторитетом Біблії. Але той, хто в простоті віри, опираючись на авторитет Бога, приймає Його Слово, не є немудрим фанатиком. І такі, і лише такі, що так роблять, є утверджені в Правді. Різниця між утвердженим і непохитним християнином та фанатиком полягає в тому, що один утверджений в Правді, тоді як інший – в неправді. – R 3215
* * *
Ми приймаємо Ісуса Христа як Господа, піддаючи свою волю і приймаючи Його волю як нашу власну. Так має бути завжди. Ми вкорінені в Ньому, коли з Нього черпаємо заспокоєння наших потреб. Ми на Ньому збудовані, коли будуємо характер, подібний до Його характеру. Ми утверджені в вірі, згідно з Його Словом, коли непорушно в ньому залишаємось. І збагачуємось в вірі з подякою, коли з вдячністю зростаємо в ній.
Співзвучні вірші: Ів. 1:12; Фил. 1:27; 1 Сол. 4:1; Юди 3, 20; Еф. 2:20-22; 3:17; 4:1; Кол. 1:23; 3:17; Іс. 61:3; 1 Кор. 3:9,11; 1 Пет. 2:5; 2 Пет. 2:12; Дії 20:32; 2 Кор. 1:21.
Пісні:
Вірші Зоріння: 23. Статті з Вартової Башти:
R 5557
Питання: Які я мав досвідчення на цьому тижні, пов’язані з думкою цих віршів? Як я їх сприйняв? Що мені в цьому допомагало або перешкоджало? Який був результат?