Пильнуйте й моліться, щоб не впасти на спробу, – бадьорий бо дух, але немічне тіло — Мат. 26:41.
Одні роблять помилку, молячись без пильнування, інші роблять помилку, пильнуючи без молитви. Поєднання молитви з пильнуванням є безпечним, єдино властивим способом, вказаним нашим Господом. Ми маємо очікувати на всілякого роду заохочення Господнього Слова, докази їх сповнення і знаки, які свідчать про присутність Господа і великі епохальні зміни, які вже близько. Маємо чекати на те все, що нас зміцнить у вірі й надії, вірності і любові, а пильнуючи, маємо безперестанку молитись. Маємо молитись разом як люд Господній; маємо молитись в наших домах як родина; маємо молитись в укритті, наодинці. – R 2773
* * *
Пильнувати потрібно наші нахили, думки, мотиви, слова, вчинки, оточення і впливи, які діють на нас. Молитва є щирим прагненням серця, вираженим чи не вираженим словами, зверненим до Бога про добрі речі. Пильність озброює нас всіляким знанням і енергією, щоб побудити нас до активності, а молитва з усім світлом і енергією, що походять зі Слова, разом з усіма обставинами та іншими допоміжними заходами, які випливають з провидіння, допомагає нашій активності в реалізації тих благословенств, які Господь нам посилає. Така пильність і молитва визволяє нас від спокус і робить бадьорий дух здібним упокорити слабке тіло на Божу славу.
Ліпша бо милість [ласка] Твоя над життя, й мої уста Тебе прославляють! — Пс. 63:4.
Ті, які скуштували ласку Божу, які прийшли до зрозуміння, що Його милість є краща над життя, і які радісно поклали на Його жертівнику кожну добру земну річ, надію, амбіцію, радіють можливості розповідати цю добру новину іншим, радіють можливості розповідати про славу Того, Хто покликав їх з темряви у дивне Своє світло. Це послання є занадто добре, аби тримати його в таємниці. Їх не тільки не потрібно наймати для проповідування цієї новини, але вони охоче розповідають її, навіть якщо посідання Божої ласки, пов’язаної з її проповідуванням, дечого їм коштує – тягне за собою наражання на клопоти, грошові витрати, коштує їм втрати земного товариства, напруження, якщо не розірвуть деяких родинних зв’язків, коштує несхвалення світу та церковництва. – R 2850
* * *
Божа милість для нас складається з Його ласки, проявленої до нас у Створенні, Передбачливості, Відкупленні, Повчанні, Виправданні, Освяченні і Визволенні. Але особливо милосердя, яке виступає в цьому вірші, проявилося в поклику до небесної природи з Христом, в її розвитку і осягненні. Це значно більше, аніж людське життя, а її привілеї вищі, як небо вище від землі. Такий поклик проголошують уста, правдиві науки, які об’являють чесноти Єгови, Його славну мудрість, силу, справедливість і любов. Тому оголошуймо чудовий План, який виявляє Його чесноти!
Вірші Зоріння: 283. Статті з Вартової Башти: R 5440
Питання: Які я мав на цьому тижні досвідчення, пов’язані з думкою цього вірша? Як я їх прийняв? Що мені в цьому допомагало або перешкоджало? Які були результати?