Бо тіло бажає противного духові, а дух противного тілу, і супротивні вони один одному, щоб ви чинили не те, чого хочете — Гал. 5:17.
Це велика і постійна боротьба. Бо хоча нова воля утверджується, підкорює тіло і примушує його піддатися новому розумові, то, однак, смертне тіло, не будучи насправді мертвим, постійно контактує зі світом і противником, від яких постійно одержує підживлення і зміцнюється земними турботами, амбіціями, методами, боротьбою, конфліктами і непослухом щодо нашої нової волі. Немає святого без такого виду досвідів – боротьби зовні і зсередини. Ця боротьба мусять тривати до кінця, інакше ми не зможемо осягнути нагороду, за яку боремось. Бо хоча нове серце, розум і воля при допомозі Господньої ласки і сили багато разів подолають смертне тіло, то, однак, в цій боротьбі не може бути перерви до самої смерті. – R 3272
* * *
Під словом тіло тут мається на увазі людська схильність, вроджена чи набута; в той же час під словом дух розуміється нове серце, розум і воля, нерозвинена чи розвинена. Навіть тоді, коли б тіло не було деградоване, то і так було б неприязне духові, бо походить з землі, є земним, звідси і його стремління до земних речей. А дух походить з неба, є небесний, і прагне небесних речей, які можна осягнути лише відрікшись земних речей. В результаті весь час триває конфлікт між тілом і духом. Він робить неможливим пожадане нами досконале поводження. Цей конфлікт триватиме до смерті тіла або духа.
Вірші Зоріння: 199. Статті з Вартової Башти: R 5211.
Питання: Які я мав досвідчення на цьому тижні, пов’язані з цим віршем? Як я їх прийняв? Що мені в цьому допомагало або перешкоджало? Які були результати?
Тільки будь дуже сильний та відважний — Іс.Н. 1:7.
«Будь дуже сильний та відважний». Є різні види відваги. Один вид породжений самолюбством і самовпевненістю, інший породжений легковажністю, яка не враховує труднощів. Але відвага, яку прищеплює Господь і якої повинні шукати всі духовні ізраїльтяни, є відвагою, яка незворушно й спокійно дивлячись на проби і труднощі шляху, і покірно усвідомлюючи свою неспроможність справитися з ситуацією, є підтримувана вірою в Господа – довір’ям до Божих обітниць, що дає їм можливість зміцнюватися в Господі і в силі Його могутності. – R 3079
* * *
Відважна сила означає не лише фізичну силу і хоробрість, але й розумову, моральну й релігійну силу та відвагу, породжену вірою в Бога, надією перемоги, отриманням насолоди від Божих засад і послухом цим засадам. Тому вона складається з самоконтролю, терпеливості і відваги. Вона необхідна, тому що ми живемо в несприятливі часи; також по причині багатьох питань, пов’язаних з Богом, Христом, Правдою, Церквою і світом; по причині ворогів у вигляді засад, наповнених оманою, гріхом, самолюбством і світовістю, які чинять нам опір, і таких осіб, як сатана, ми самі і світ; по причині праці, яку ми мусимо виконувати, кожен для себе, для Церкви і світу; по причині перемог, які ми повинні здобути; і по причині нагород, які ми повинні осягнути. Така відважна сила не може бути розвинена в бездіяльності чи з самим лише бажанням. Вона може бути осягнена лише через вірне користання з Господнього Духа, Слова і Провидіння в щоденних досвідченнях і конфліктах, малих і великих.