Не належимо ми ночі, ні темряві. Тож не будемо спати, як інші — 1 Сол. 5:5, 6.
Християнин, як послідовник Господа, як учень в школі Христа, готується до свого становища в Тисячолітньому Царстві – до участі в його дивовижних блогословенствах і нагородах. Тому в Святому Письмі ми бачимо необхідність частого нагадування, щоб люд Божий був пильним – не з тих, що сплять, не з тих, що ліниві, не з тих, які переобтяжені журбою про це життя, але з тих, котрі, служачи Господеві, мають гарячого духа. Їх служіння Господу полягає, в першу чергу, в приведенні себе до стислої гармонії з волею Господа і до якнайближчої подібності Божественного зразка; по-друге, в допомозі через повчання й приклад іншим, покликаним на цю саму вузьку дорогу. – R 3155
* * *
В символах Святого Письма ніч зображає гріх, а темрява – неправду. В цей час бідний людський рід знаходиться під впливом маніпуляцій сатани. Впродовж цієї ночі світило світло Господа і декотрі, на відміну від світу, пробудились; бачучи це проміння і йдучи за ним, вони були припроваджені до праведності і правди. Вони, тобто люд Божий, безперервно реагують на це світло і йдуть за ним.
Щоб були ви бездоганні та щирі, «невинні діти Божі серед лукавого та розпусного роду», що в ньому ви сяєте, як світла в світі, додержуючи слово життя — Фил. 2:15,16.
Обов’язком кожної Божої дитини є велика активність в поширенні Правди, дозволяючи світити її світлу, підтримуючи її лампу в чистоті і горінні. «Чистота і горіння»! Що це означає? Це означає, що ми маємо приділяти багато уваги словам життя, щоб осягнути докладне знання Правди, а також старанно і вірно очищувати кожен слід омани відразу, як тільки ми його зауважимо, – чи то буде помилка в доктрині, чи в наших щоденних ділах, або ж в розмовах, – щоб чисте світло Божої Правди світило з якнайменшою перешкодою за посередництвом чистого і відкритого характеру. – R 3243
* * *
Стараймося, на скільки це залежить від нас, щоб наша поведінка не стала такою, що заслуговує догани, чи шкідливою. Ми повинні бути такими, яким був наш Господь, тобто маємо постійно бути зайняті чиненням добра. А якби тоді хтось побачив в нас вади, то вони не були б результатом зла з нашого боку, але злого стану сердець і розумів тих, які вишукують вади в інших. Як і наш Господь, серед злого оточення, ми повинні світити як світла в світі, стараючись благословляти, а не шкодити. Якщо ж через те світло, котре отримуємо, ми є зненавиджені дітьми темряви, то добре буде пригадати собі подібні досвідчення нашого Господа, щоб як Він, коли Його відкинули одні, могли шукати інших, яких можливо будемо мати привілей благословити земними чи небесними благами.