2 Том – Передмова Автора

2 Том, “НАДІЙШОВ ЧАС”

ПЕРЕДМОВА АВТОРА

  Перше видання цього тому було запропоноване читачам у 1889 році. Відтоді видання за виданням виходили на різних мовах, і тепер в руках людей знаходиться більш ніж півтора мільйони екземплярів. Ці цифри дивують, коли усвідомлюємо, як мало людей сьогодні має хоч якусь віру в Біблію як Божественне Об’явлення, і як мало з тих, хто вірить в Біблію, оцінює пророцтва та хронологію – особливо біблійну хронологію та біблійні історії світу.
Автор та видавці мають неабиякий привід для радості завдяки постійним новинам про те, що цей том виявився великою допомогою для Божого народу в кожній землі у вивченні Біблії – у порівнянні послань Господнього Слова під різними заголовками та в різних категоріях, допоміжних для тих, хто їх вивчає. Особливо ми чули про багатьох, які одержали благословення від вивчення способу Другого Приходу – завдяки біблійному доказу, наведеному в  цьому томі, що наш Господь ніколи знову не прийде на цю землю як людина, оскільки Він повністю виконав Свою місію як людська істота, коли за Божою благодаттю скоштував смерті за кожну людину на Голгофі. Біблійні вірші, приведені до уваги читача, які доказують, що тепер наш Господь є прославленою Істотою по правиці Отця і незабаром стане Царем світу, були для багатьох значною допомогою, про що свідчать їх листи.
Цей том не претендує на непомильність, ані на безпосереднє натхнення від Бога в інтерпретації Його Слова. Навпаки, він стверджує, що Божественним Об’явленням є Біблія. Його намаганням було порівняти біблійні докази і запропонувати думки відносно їх значення.
[ii] Оскільки цей том торкається тем настільки важких, що до них рідко зверталися інші, тому не повинно вважатися дивним, якщо деякі передбачення, зроблені в ньому, не виконалися з точністю до букви. Але автор, видавці та тисячі читачів цього тому не соромляться його подань і далі роздають його всім, хто зацікавлений вивченням Біблії, – як найбільш цікавих і найбільш допоміжних для зрозуміння Господнього Слова.
Представлена в ньому біблійна хронологія показує, що шість великих тисячолітніх днів, які почались від Адама, вже закінчились, і що великий Сьомий День, тисяча років Христового Царювання, почався у 1873 році. Ми далі вважаємо, що події цих 43 років, про які писав том, як про початок Тисячоліття, повністю підтверджують біблійні пророцтва, як це викладено в ньому. Протягом цих 43 років зроблено майже всі винаходи наших днів. Швейна машина одна з перших почала набувати сучасного вигляду 43 роки тому. І відтоді завдяки людським винаходам ми маємо всі види сільськогосподарської техніки та інструментів, майстерні, пакгаузи, фабрики й різні домашні зручності – удосталь і дешево. Вони скорочують робочі години і усувають “піт з лиця”, який Біблія ототожнює з прокляттям.
Можна безпомилково сказати, що протягом цих 43 років світ збільшив свої багатства тисячекратно. І коли пригадаємо, що позаду цих 43 років знаходиться шість тисячоліть людських зусиль, то здається майже дивом, що світ за останні 43 роки зробив у тисячу разів більше, ніж протягом попередніх шести тисяч років. Безперечно, це добре свідчить про твердження цього тому, що ми ввійшли у великий Сьомий День, і що те, що ми вже маємо як людський рід, є лише проблиском набагато більших благословень, які прийдуть, коли зійде Сонце [iii] Праведності зі зціленням в Його проміннях і розсіє темряву, неуцтво й забобони світу!
Цей том викладає те, що автор проповідував протягом більш як сорока років – що “Часи Поган” хронологічно закінчилися восени 1914 року. Вираз “Часи Поган” в біблійному застосуванні означає роки, або період часу, в якому поганським народам світу було дозволено мати владу – після відібрання образного царства від буквального Ізраїлю. Він заповнює прогалину між цією подією і встановленням Божого Царства під владою Месії – “Того, Хто має право” (Єз. 21: 32).
Звичайно, у 1889 році ми не могли знати, чи дата 1914 рік – так виразно позначена в Біблії як кінець оренди влади поганами, тобто кінець дозволу для них управляти світом, – буде означати, що вони повністю залишаться без влади в той час, чи при закінченні їх оренди тільки розпочнеться їх усування. Ми усвідомлюємо, що Божим задумом є останнє. І одразу ж у серпні 1914 році згадані в пророцтві поганські царства розпочали нинішню велику боротьбу, яка, згідно з Біблією, завершиться повним поваленням всіх людських урядів, відкриваючи шлях для повного встановлення Царства дорого Божого Сина.
Ми не в змозі дивитись поза завісу; ми не в стані знати про речі, які просуваються вперед під проводом нашого славного Господа і членів Його вже прославленої Церкви. Ми вважаємо, що Господь тепер тим чи іншим чином втручається в справи світу, як не робив цього в минулі часи. Ми знаємо, що великий час утиску, який вже почався, найбільш докладно відповідає Божественному твердженню про час та умови встановлення Царства Месії. Сам Господь інформує нас, що в той час, коли Він візьме в Свої руки велику [iv] владу та царювання, народи будуть розлючені і прийде Божественний гнів. Дещо пізніше настане час судити мертвих і дати нагороду Божим слугам, малим і великим, провадячи остаточно до знищення всіх невиправних, які матимуть поганий вплив на землю (Об. 21: 8).
У всьому світі люди знали про сподівання Дослідників Біблії відносно 1914 року. І коли вибухнула така масштабна війна, як сьогодні, коли вітри сутичок почали дути з таким шалом та розрухою, тисячі згадали, що вони чули і читали відносно кінця Часів Поган. І сьогодні тисячі людей почали повною мірою оцінювати часи, в яких ми живемо. Такий вплив дуже допоміжний і надихаючий. Усвідомлення того, що ми знаходимось у Дні Господа, і що дуже скоро всі Його святі будуть зібрані до Нього через переміну воскресіння, має стимулюючий та підбадьорюючий вплив на Дослідників Біблії, відділяючи їх від світу та від його страху й амбіцій і спрямовуючи очі на Вінець Життя, яку Господь зберігає для тих, котрі Його люблять найбільше.
Автор признає, що в цій книжці він представляє думку, що Господні Святі могли сподіватись бути з Ним у славі при закінченні Часів Поган. Це було звичайна помилка, але Господь повернув її для благословення Свого народу. Думка, що Церква буде забрана до слави перед жовтнем 1914 року, мала, безперечно, надзвичайно стимулюючий та освячуючий вплив на тисячі осіб, і всі з них можуть за це славити Господа – навіть за помилку. Дійсно, багато-хто може висловити свою вдячність Господу за те, що вершина надій Церкви не була досягнута в тому часі, в якому ми сподівались, і що ми, як Господній народ, далі маємо [v] нагоду вдосконалювати святість, будучи учасниками з нашим Вчителем в дальшому представленні Його послання до Його народу.
Наша помилка, зрозуміло, не була відносно кінця Часів Поган. Ми прийшли до хибного висновку, не уповноваженого Господнім Словом. Ми  бачили в  Біблії деякі паралелі між Юдейським Віком і Віком Євангелія. Ми повинні були зауважити, що ці паралелі в обох випадках ведуть номінальні системи до знищення і не вказують на час прославлення Нового Створіння. Це пояснення допоможе читачеві, коли він вивчатиме “НАДІЙШОВ ЧАС”. Не сумніваємось, що великі благословення, які багато хто з нас отримав у минулому, і далі приходитимуть через цей том до тисяч інших. Такими є молитви автора.

Чарльз Т. Рассел
Бруклін, Н.Й.
1 жовтня 1916 р.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.