1 Том – Передмова Автора

ПЕРЕДМОВА  АВТОРА

Автор і видавці бажають публічно висловити подяку за Божу ласку, яка дозволила їм внести свій вклад у розповсюдження цього Тому та його наслідки – світло, радість, мир і спільність з Богом для багатьох голодних, спрагнених та збентежених душ. Перше видання в теперішній формі було випущене в 1886 р. З того часу швидко виходило одне за одним видання на двадцяти різних мовах, так що на сьогодні близько п’яти мільйонів екземплярів знаходяться в руках людей по цілому світу.

Ми не сподіваємось, що всі ці книжки були прочитані, але ми постійно одержуємо листи, які запевняють нас, що вони всюди мають великий вплив на серця та розуми людей. Тисячі пишуть нам, що це мало на них вплив – деякі з них зовсім не вірили в Біблію як Боже об’явлення для людства. Інші пишуть, що вони були атеїстами, або близькими до них, тому що вони перед тим не знали істинного Бога та Його справжнього Плану Віків, і тому не могли прийняти, оцінити та поважати тих постатей, які зазвичай поставали перед ними в тих віровченнях.

Приблизно протягом п’яти років перед першим виданням цього Тома ми мали майже цей самий матеріал в друку під іншою назвою і по іншому представлений. Ця книжка мала назву «Пожива Для Думаючих Християн». Її стиль відрізнявся тим, що вона насамперед атакувала блуд, розбиваючи його, і тоді на його місці зводила структуру Правди. Ми, нарешті, зрозуміли, що це не був найкращий спосіб, тому що деякі були збентежені, побачивши, що їхні помилки падають, і не змогли читати далі, так і не отримавши проблиску прекрасної структури Правди замість повалених помилок.

Цей Том був написаний з протилежної точки зору. Він представляє Правду, показує її силу і красу, а тоді пропонує усунення помилки, не лише як непотрібної, але як зовсім некорисної і дуже шкідливої. Таким чином читач Божого Плану Віків на кожному кроці відчуває зміцнення віри та більшу близькість з Господом, і тим самим певність, що він є на правильному шляху. Після зрозуміння Правди блуди стають щораз більше явними та абсурдними, нічого не вартими, шкідливими, і тоді вони  залюбки відкидаються.

Очевидно, великий противник не любить будь-чого, що відкриває очі Божому народові, збільшує їх пошану для Божої Книги і підриває їх довір’я до людських віровчень. Тому великий противник, як ми могли сподіватися, дуже противиться цій книжці. Мало-хто розуміє силу і хитрощі сатани; мало-хто розуміє значення слів Апостола стосовно Князя Темряви, який перемінюється в служителя світла, щоб поборювати Правду й нищити її вплив. Мало-хто розуміє, що наш хитрий противник намагається вживати найкращих, найбільш енергійних, найбільш впливових з Божого люду, щоб перешкоджати світлу сяяти, а Божий План Віків тримати подалі від людей.

Мало-хто розуміє, що з моменту виникнення віровизнань (в 325 р.) практично не було біблійних досліджень протягом 1260 років. Мало-хто розуміє, що протягом цього періоду віровизнання були прикуті до розумів мільйонів, приковуючи їх до огидних помилок і засліплюючи їх по відношенню до Божого характеру – Мудрості, Справедливості, Любові та Сили. Мало-хто розуміє, що з часу Реформації – відколи Біблія знову почала повертатись в руки людей – добре думаючі, але зведені реформатори були засліплені і стримані помилками минулого, і тому вони, в свою чергу, також прислужилися до того, щоб тримати людей в темноті. Мало-хто розуміє, що справжнє дослідження Біблії, таке, яке було практиковане в первісній Церкві за днів Апостолів, лише тепер повернулось до дослідників Біблії.

В перших виданнях цього Тома вживалась назва «Зоріння Тисячоліття». Та згодом ми помітили, що через те деякі думали, що це якийсь роман. Аби уникнути непорозумінь, і щоб її не купували під впливом таких ілюзій, ми прийняли цю назву даної серії – «Студії Святого Письма», якої не можна зрозуміти неправильно.

Нас багато запитували, чому цих книжок не можна знайти в книгарнях. Відповідаємо, що хоча книговидавці були б раді їх мати, то певні релігійні фанатики не дозволяють їм продавати цих книжок, погрожуючи бойкотом. Спочатку це здавалося великою невдачею, ніби силі противника було дозволено перешкоджати поширенню Правди. Але Бог ласкаво покерував цією справою так, що сьогодні, напевно, жодна інша книжка не має більшого і сталішого обігу, як цей Том. Ті, які через упередження відмовились читати цю книжку і боролись проти неї, робили це, тому що повірили в неправду та перекручення.

Багато цих книжок були спалені людьми, які їх ніколи не читали, але які були під впливом перекручень. Так було під час Темних Віків в стосунку до послідовників Ісуса, котрі страждали як мученики. Так, сам Ісус переносив страждання з рук тих, котрі не розуміли ні Його, ні Його наук. Ап. Петро, підкреслюючи це, каже: «А тепер, браття, знаю, що вчинили ви це з несвідомости, як і ваші начальники» (Дії 3:17); «коли б бо пізнали були, то не розп’яли б вони Господа слави» (1 Кор. 2:8).

Але, якщо вороги цієї книжки були сповнені злоби, несправедливості та неправди, то її друзі є пропорційно палкими та ревними. Мільйони екземплярів, що є на руках людей, майже всі були передані приятелями цієї книжки, які з любові до Правди віддавали свій час та енергію для її поширення. Пишучи ці рядки, ми знаємо, що майже шістсот християн з різних сфер діяльності «покинули все», всі земні інтереси, покликання та амбіції заради того, щоб прославляти Господа і благословляти Його голодних святих, даючи цей маленький Том в їхні руки. Це включає лікарів, вчителів, медсестер, робітників, перукарів, механіків – людей з різних сфер діяльності, які, коли їх серця торкнулась Божа любов, прагнуть передати благословення іншим розумам і серцям.

Ці книжки продаються по дуже низьких цінах, і ті розповсюджувачі, які їх охоче розносять для публіки, ледве покривають свої видатки. Та вони тим більше радіють, коли часом відчувають нестачу і визнані гідними переносити деякі незручності та втрати ради Господа, Правди і Братів. Добра праця поступає вперед, Післанництво Життя в Христі переходить з рук в руки. Теперішнє видання цього Тому є дуже великим. Нехай його благословення буде таке ж велике в майбутньому, як було в минулому. Автор і видавці не можуть просити про щось більше.

З найкращими побажаннями всім читачам,

Ваш слуга в Господі,

Чарльз Т. Рассел

Бруклін, Н. Й., 1 жовтня 1916 р.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.